Heidenhainstrasse 13 - Projekty Postaci

Heidenhainstrasse 13 jest projektem który robiłam w ramach mojego licencjatu. Autorką opowiadana przyyjaciółka Marta Magdalena Lasik.

Kreację ilustracji rozpoczęłam od projektów postaci. Pierwszą jaka powstała była Saskia Jentsch, postać tak naprawdę mocno poboczna, jednak w jej przypadku już po kilku pierwszych zdaniach miałam kilka pomysłów. Oczywiście pierwsze wersje odpadły jeszcze zanim zdołałam je pokazać autorce. O dziwo w przypadku Saski łatwo było przekonać Martę do mojej wizji. Zupełnie inna bajka była z Clarą Sonnerein. Dogadanie się odnośnie włosów, uczesania, stylu ubierania czy nawet wyrazu twarzy było lekko problematyczne, jednak ostateczny efekt okazał się znacznie lepszy niż każda z nas pierwotnie zakładała. Przy pozostałych postaciach najtrudniejsze było zbalansowanie wyglądu do wieku. I to jednak udało się osiągnąć.

Jost Wippert

Druga najważniejsza postać w opowiadaniu obok Herberta. Jost ma 36 lat, za młodu stracił rodzinę i przez znaczną część życia był zmuszony do samodzielności. W trakcie wojny uratował życie młodemu Herbertowi, w którym to momencie ich drogi złączyły się na długie lata. Wdzięczna rodzina von Brunsertów przyjęła go pod swój dach i zaopiekowała się nim. W szkole wyższej ukończył wydział historyczny z lekkim posmakiem folklorystyczny.
Jost podobnie do Hernerta ma kręcona jasne włosy i niebieskie oczy oraz jest wysoki. Podobieństwo fizyczne do Herberta, mimo 10 letniej różnicy wieku między nimi, niejednokrotnie wiązało się z myleniem ich ze sobą przez osoby postronne.

Jens Bleschmidt

Przyjaciel Josta z czasów wojny. Rocznik 1897. Do wojska zaciągnął się w czasie wojny, jak miał około18 lat. Kierowany mniej patryiotycznym obowiązkiem, a ambicją, bo perspektywy życiowe wynikające z pochodzenia miał mało obiecujące. Ambitny, z doskonałą pamięcią – zwłaszcza do ludzi. Ma w zwyczaju planowanie daleko w przyszłość i poleganie głównie na sobie.
Jego przyjaźń z Jostem nie jest akceptowana przez Herberta, który postrzega go jako osobę nie godną zaufania i działającą tylko dla własnego dobra. O czym częściowo świadczy jego codzienny wyraz twarzy.

Herbert von Brunsert

Jedna z najważniejszych postaci w opowiadaniu. Młody, 28 letni pisarz, tworzący pod pseudonimem Reinhard Kircher. Mimo wykształcenia filozoficznego zaczął pisać opowiadania do Dresdeńskiej gazety. Jasne herubinowe loczki, nie raz nie pasowały do jego raczej zachowawczej osobowości oraz skwaszonych i pogardliwych wyrazów twarzy. Wysoki, ale raczej drobnej postury. Urodzony i wychowany w dobrej i zamożnej rodzinie, z lekko nadopiekuńczonymi rodzicami.
Od dziecka przywiązany do Josta, który podczas I Wojny Światowej uratował mu życie. Mimo kilkuletnich rozstań na czas studiów, większość życia spędził w jego towarzystwie.

Saskia Jentsch

Sąsiadka mieszkająca w pobliskiej kamienicy. Postać drugoplanowa, od czasu do czasu przewijająca się przez opowiadanie. Jest jednak istotna, gdyż ją pierwszą widzimy w kontakcie z Czarodziejem, czujemy jej wewnętrzne przeżycia odnośnie tego spotkania, niepewność, strach a jednocześnie odwagę aby uwierzyć w nieznane.
Saskia jest 30letnią kobietą, której jedyną rodziną jest zamożny mąż i syn. Jej obawy co do zdrowia męża sprowadzają ją do Czarodzieja. Jest kobietą, która w każdej sytuacji potrafi zachować zewnętrzny spokój ducha, troszczącą się o swoją rodzinę.

Clarchen Sonnerein

Jedna z pierwszych uczennic profesora Dietmara Stolzera. Wykazuje pewne pożądane przez niego zdolności, przez co od początku widzimy jej mocne zaangażowanie w Towarzystwo Vril i wiarę w pracę profesora. Clara ma 22 lata, rude włosy i zielone oczy. Raczej drobnej i zgrabnej postury, w przeciwieństwie do której charakter ma pełen wyzwań i ogromnych oczekiwań wobec świata. Mimo młodego wieku wiele widziała, ale jeszcze więcej ma ciągle przed sobą. Ciężkie dzieciństwo i tajemnice stara się ukryć pod przykrywką dobrego wychowania i manier.

Galeria

Zapraszam przy okazji na stronę Marty: mlaasik.eu

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress