Szczoteczka elektryczna do 100 zł

Szczoteczka elektryczna do 100 zł to jeden z drobnych zakupów, który pomaga w utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej. Używanie jej jest zarówno łatwiejsze, jak i efektywniejsze, niż zwykła szczoteczka manualna. Jako że mycie zębów to czynność, którą wykonujemy co najmniej dwa razy dziennie, warto poświęcić niewielką kwotę, by uczynić je bardziej komfortowym.

Seryjna produkcja tego typu urządzeń ruszyła już w latach sześćdziesiątych. Obecnie na rynku mamy do wyboru bardzo dużo dobrych elektrycznych szczoteczek do 100 zł. Jak wybrać najlepszą i na co zwrócić uwagę – podpowiadamy w poniższym poradniku.

Jaką szczoteczkę elektryczną do 100 zł wybrać i kupić?

Szukając najlepszej szczoteczki elektrycznej do 100 zł, musimy się zastanowić nad jej rodzajem. Każdy z nich ma nieco inną charakterystykę, dlatego warto wiedzieć, że do wyboru mamy szczoteczki:

  • Rotacyjne,
  • Oscylacyjno-pulsacyjne,
  • Soniczne.

Rotacyjna szczoteczka elektryczna do 100 zł

Rotacyjna szczoteczka elektryczna do 100 zł to jeden z najprostszych modeli. Wyposażona jest w okrągłą główkę czyszczącą, wprawianą w ruch przez silniczek. Obracając się, główka otacza ząb i usuwa z niego płytkę nazębną, a dodatkowo dociera głęboko w przestrzenie międzyzębowe, czyszcząc trudno dostępne miejsca bez większego wysiłku.

Szczoteczka elektryczna do 100 zł
Szczoteczka elektryczna do 100 zł / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Opinie i ranking

Oscylacyjno-pulsacyjna szczoteczka elektryczna do 100 zł

Dobre szczoteczki elektryczne do 100 zł poza ruchami rotacyjnymi, wykonują także inne.

Jakie?

Omówmy krótko:

  1. Ruchy oscylacyjne – z boku na bok, w prawo i w lewo, pozwala lepiej wymieść zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych;
  2. Ruchy pulsacyjne – przybliżanie się i oddalanie główki w górę i w dół. Rozbija to płytkę nazębną, dzięki czemu jest ona skutecznie usuwana.

Soniczna szczoteczka elektryczna do 100 zł

Za najlepsze szczoteczki elektryczne do 100 zł uważa się szczoteczki soniczne. Jak sama nazwa wskazuje, do czyszczenia wykorzystują one fale dźwiękowe, a konkretnie częstotliwość w granicach około 260Hz. Dzięki temu wprawiane są w intensywny, szybki ruch wymiatający.

Dobra szczoteczka elektryczna do 100 zł, wykorzystująca technologię soniczną, doprowadza do zjawiska kawitacji, czyli powstawania mikrobąbelków, wtłaczanych pod ciśnieniem w przestrzenie międzyzębowe i trudno dostępne miejsca.

Jaka szczoteczka elektryczna do 100 zł jest najlepsza?

W znalezieniu najlepszej szczoteczki elektrycznej do 100 zł, poza jej rodzajem, pomogą nam także następujące parametry:

  1. Liczba ruchów,
  2. Programy pracy,
  3. Rodzaje końcówek,
  4. Zasilanie,
  5. Dedykowana aplikacja.

Liczba ruchów szczoteczki elektrycznej do 100 zł

Czy wiecie, że myjąc zęby zwykłą szczoteczką manualną, wykonujemy od 300 do 600 ruchów na minutę? Wydaje się dużo, jednak warto wiedzieć, że dobra szczoteczka elektryczna do 100 zł pozwala wykonać od około 8000 do nawet 11000 ruchów w przypadku szczoteczki oscylacyjno-rotacyjnej.

Co ze szczoteczką soniczną? Tu możliwości są jeszcze większe. Najlepsza szczoteczka elektryczna do 100 zł tego typu pozwala na wykonanie nawet 60000 drgań na minutę! To pozwala na naprawdę skuteczne mycie zębów.

Jaka Szczoteczka elektryczna do 100 zł
Jaka Szczoteczka elektryczna do 100 zł najlepsza? Ranking i opinie

Szczoteczka elektryczna do 100 zł a programy pracy

Dobra szczoteczka elektryczna do 100 zł pozwala dopasować program pracy do naszych potrzeb. Gdy chcemy się pozbyć przebarwień, wybieramy tryb wybielający. Kiedy mamy problem z wrażliwymi dziąsłami, możemy się zdecydować na tryb delikatny. Ukrwienie dziąseł i zdrowie jamy ustnej poprawia tryb masujący. Przed ważnym spotkaniem szybko pozbędziemy się przykrego zapachu dzięki trybowi gumy do żucia.

Jak widzicie, możliwości jest wiele. Dobra szczoteczka elektryczna do 100 zł pozwala dobrać tryb na tyle precyzyjnie, że mogą korzystać z niej wszyscy domownicy (oczywiście każdy musi mieć własną końcówkę).

Zobacz też jaka szczoteczka soniczna do 200 zł jest najlepsza?

Rodzaje końcówek do szczoteczki elektrycznej do 100 zł

Dostosowanie do wielu osób to kwestia nie tylko trybów pracy, ale i rodzaju końcówki. Dobra szczoteczka elektryczna do 100 zł posiada wiele kompatybilnych możliwości, na przykład włosie standardowe, włosie miękkie (do uzębienia delikatnego i ze skłonnością do krwawienia) czy mniejsze końcówki dla dzieci.

Kupując dobrą szczoteczkę elektryczną do 100 zł, upewnijmy się, że końcówki do niej są łatwo dostępne i nie kosztują zbyt wiele. Pamiętajmy, że je również powinno się wymieniać co około 2 miesiące, tak jak szczoteczkę manualną.

Zasilanie szczoteczki elektrycznej do 100 zł

Dobra szczoteczka elektryczna do 100 zł jest zasilana oczywiście bezprzewodowo. Na rynku znajdziemy modele działające na baterie AAA, inne rodzaje baterii, jak i dedykowany akumulator. Najlepsza jest ta ostatnia opcja, ponieważ nie musimy się martwić o zakup odpowiedniej baterii i nie produkujemy elektrośmieci. Kiedy szczoteczka elektryczna do 100 zł się rozładuje, wystarczy podłączyć ją do prądu.

Ważna jest także pojemność akumulatora, która definiuje, jak długo urządzenie może pracować na jednym ładowaniu. W przypadku najlepszych szczoteczek elektrycznych do 100 zł, musimy pamiętać o ładowaniu co około 14-30 dni.

Szczoteczka elektryczna do 100 zł a dedykowana aplikacja

Najlepsze szczoteczki elektryczne do 100 zł idą z duchem czasu! Często wraz z urządzeniem dostajemy dedykowaną aplikację na naszego smartfona. Liczy ona, jak długo i jak często myjemy zęby, zbiera dane o naszych ruchach i podaje skuteczność mycia zębów.

To nie wszystko. Najlepsza szczoteczka elektryczna do 100 zł dzięki dedykowanej aplikacji zyskuje także możliwość precyzyjnych ustawień, na przykład ilości ruchów, czasu, po którym urządzenie wyłączy się automatycznie, i innych.

Najlepsza Szczoteczka elektryczna do 100 zł
Najlepsza Szczoteczka elektryczna do 100 zł

Gdzie kupić szczoteczkę elektryczną do 100 zł?

Szczoteczkę elektryczną do 100 zł mają w swojej ofercie tacy producenci, jak Oral-B, Xiaomi, Fairywill, Braun, Łucznik i inni. Możemy je kupić w drogeriach, aptekach, sklepach z małym AGD, a przede wszystkim w Internecie, gdzie czekają największe rabaty.

Szczoteczka elektryczna do 100 zł – opinie

Dobra szczoteczka elektryczna do 100 zł jest skuteczna i bezpieczna także w przypadku wypełnień czy aparatu na zębach. Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Kiedy i dlaczego zdecydowaliście się zmienić szczoteczkę manualną na nowocześniejsze technologie? Czekamy na Wasze opinie o szczoteczkach elektrycznych do 100 zł.

Szczoteczka elektryczna do 100 zł / Ranking najlepszych

Jesteście ciekawi, które modele sprawdziły się u innych? Jeśli tak, spieszymy z odpowiedzią! Na podstawie najchętniej wybieranych produktów stworzyliśmy aktualny ranking najlepszych szczoteczek elektrycznych do 100 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *